Rak skóry to nie przelewki

Rak skóry to nie przelewkiTemat dziury ozonowej już trochę ucichł, ponieważ udało nam się wprowadzić zmiany technologiczne, które proces utraty warstwy ozonowej w dużej mierze zahamowały. Niestety, cały czas jeszcze do powierzchni ziemi przedostaje się za dużo promieniowania ultrafioletowego i prawda jest taka, że nawet na co dzień jesteśmy nim zagrożeni. Zagrożeni, ponieważ promieniowanie ultrafioletowe (UVA i UVB) to promieniowanie jonizujące, czyli takie, które jest w stanie uszkadzać nasze tkanki na poziomie atomowym. Jeśli uszkodzone zostanie DNA, może dojść do rozwinięcia się raka skóry, czerniaka,. Trzeba sobie z takimi zagrożeniami aktywnie radzić.

Kremy z filtrem

Najlepszym rozwiązaniem jest krem z filtrem, który będzie w stanie blokować promieniowanie ultrafioletowe. W praktyce takie kremy wcale nie są niczym specjalnym. Mają po prostu kolor, który wyłapuje promieniowanie tego typu w taki sam sposób, jak na przykład czarna farba wyłapuje światło wszystkich kolorów, a farba czerwona wyłapuje światło każdego koloru oprócz czerwonego. W takim układzie krem z filtrem UV to po prostu krem, który wyłapuje inny kolor, znajdujący się poza spektrum naszego widzenia. Światło wchłonięte przez krem nie przedostanie się do skory i nie spowoduje zniszczeń.

Kremy do opalania i nie tylko

Zazwyczaj krem z filtrem to krem do opalania i takie kremy posiadają zawsze najlepsze filtry. W praktyce jednak bardzo wiele produktów posiada większą lub mniejszą zdolność do blokowania promieniowania UV i wcale nie musi to być krem do opalania. Jak zostało powiedziane powyżej, filtr UV to w zasadzie barwnik, który zabarwia stosowany kosmetyk na kolor, którego nie widzi ludzkie oko. W odpowiednim obrazowaniu wygląda to wręcz komicznie, ponieważ człowiek pokrywa się czarną jak smoła mazią, ale skoro ludzkie oko w ogóle nie jest w stanie wychwycić żadnych efektów użycia takich kosmetyków, warto jest sięgać po środki, których dodatkowym atutem jest blokowanie tego wyjątkowo szkodliwego dla tkanek ludzkich promieniowania pochodzącego ze słońca.

Wypróbuj: https://lirene.pl/produkty/ochrona-przed-sloncem/hydrolipidowy-ochronny-krem-do-twarzy/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *